Dotační peníze firmám již pro letošní rok!

Dotační peníze firmám již pro letošní rok!

Vyhlášený příjem žádostí o dotace pro firmy od 1. června umožňuje za určitých podmínek získat dotaci i na investice realizované již ve druhém pololetí roku 2015. To se odvíjí od konkrétních termínů přijímání žádostí o dotace.

Předběžné žádosti se předkládají do konce srpna. Po odsouhlasení této žádosti poskytovatelem dotace je možné (při splnění dalších podmínek) již investici/projekt realizovat.

V případě schválení vlastní žádosti o dotaci (předpokládaný termín – březen 2016) budou vynaložené náklady zpětně uhrazeny.

Některé dotační programy, např. Nemovitosti a Úspory energe, navíc umožňují, aby letos předložené žádosti o dotaci získaly stavební povolení až do cca poloviny roku 2016. Vytváří se tak příznivé podmínky pro čerpání dotací již v letošním roce nebo k přípravě projektův rámci dalšího roku. Agentura Czechinvest již nyní přijímá první předběžné žádosti!

Pokud bude situace podobná jako v minulých letech, zájem firem o dotační prostředky bude výrazně vyšší než plánovaná finanční alokace pro jednotlivé výzvy.

V případě zájmu o další informace nás kontaktujte na infolince 284 007 815.

KOMENTOVAT

Comment (Povinné)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jméno (Povinné)
Email (Povinné)