Nové dotace v průmyslu se blíží

Nové dotace v průmyslu se blíží

Dle harmonogramu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR budou již od tohoto měsíce zveřejňovány výzvy k předkládání žádostí o dotace v programovém období 2014-2020. Žádosti se budou předkládat od října 2016 s plánovaným vyhodnocení na jaře 2017. Předpokladem je ale vyhodnocení žádostí o dotace které byly předkládány koncem roku 2015 a které dosud, ve většině, vyhodnoceny nejsou. Očekává se velký zájem firem o dotace na nákup technologie, rekonstrukce a zateplení budov a na výzkum a vývoj. Změnou oproti minulému období je zejména omezení dotací v programu Technologie pouze na firmy do 50 zaměstnanců. 

KOMENTÁŘE (4)

Dobrý den,
lze získat dotaci na rekonstrukci objektu pro cestovní ruch ? Děkuji za odpověď.

    Programy v gesci MPO ČR takovou dotaci neumožňují

Jsme firma ze Severních Čech a potřebujeme zakoupit nové obráběcí centrum za cca 2,5 mil Kč. Je možno na to získat dotaci?

    Program Technologie tuto dotaci umožňuje. Je však třeba ověřit zda splňujete podmínky stanovené pro žadatele. Dotace může být 35 – 45% minimálně však 1 mil Kč.

KOMENTOVAT

Comment (Povinné)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jméno (Povinné)
Email (Povinné)