Dotace na nákup elektromobilu a rychlonabíjecí stanice

Dotace na nákup elektromobilu a rychlonabíjecí stanice

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR připravilo pro podnikatele zejména ve zpracovatelském průmyslu dotace na nákup elektromobilů a dobíjecích stanic.

Dotaci lze získat na malá užitková vozidla, osobní vozidla, minibusy a nákladní vozidla. Výpočet výše dotace je poměrně složitý a tak uvádíme příklad: výdaje za nákup elektromobilu kategorie M1(osobní) jsou 700 000,- Kč bez DPH. Výše dotace na nákup elektromobilu pro malý podnik bude činit 315 000,- Kč. V případě nákupu rychlonabíjecí stanice v hodnotě 500 000,- Kč bez DPH bude činit dotace pro malý podnik 375 000,- Kč. Příjemce je povinen vykonávat podpořenou aktivitu do výše nájezdu vozidla 150 000 km, nejméně však 3 roky. Jeden podnikatelský subjekt může podat maximálně 10 žádostí. Minimální výše dotace je 50 000,- Kč a maximální 10 mil. Kč. Obecně lze konstatovat, že energetické náklady na ujetí 100 km u elektromobilu činí cca 30% nákladů oproti spalovacím a vznětovým motorům. Již třetí kolo příjmu žádostí je plánováno na druhou polovinu tohoto roku.

Příprava žádosti o dotaci vyžaduje podrobné prostudování související dokumentace a lze doporučit využití služeb  odborníků na dotace. 

KOMENTOVAT

Comment (Povinné)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jméno (Povinné)
Email (Povinné)