KOMENTÁŘE (8)

Dobrý den, máme připraven projekt na výstavbu dětského hřiště v naší obci. Existuje nějaká dotace, která by nám mohla pomoci? Děkuji.

    Kromě již uvedených podpor mě ještě napadá možnost podpory z fondu ČEZ, který v obcích často přispívá k zbudování či opravě dětských hřišť.

Dobrý den, rádi bychom v naší obci zřídili sportoviště při ZŠ. Vztahují se tyto dotace i na školní hřiště?

    Sportoviště v rámci rozšíření či zvýšení kvality vyučování je možné zařadit do kategorie IROP – zvýšení výukových kapacit. Tato výzva se v roce 2015 neočekává, nicméně konečná podoba harmonogramu výzev IROP pro rok 2015 ještě nebyla zveřejněna. Očekáváme ji koncem dubna 2015, jako i u ostatních programů.

Odpovědět

Dobrý den! Naše obec má v plánu zbudovat sociální zařízení pro volnočasové aktivity obce a jejich občanů, zvláště specifických skupin. Je možné v rámci takového projektu naplánovat a na dotaci zažádat i venkovní multifunkční hřiště? S pozdravem, D.O.

    V tuto chvíli se ještě nemůžeme vyjadřovat ke specifickým parametrům jednotlivých výzev v rámci připravovaného programu IROP. Sociální zařízení, jejichž zřizovatelem bude obec, mají v predikcích i úpravu okolí takovýchto nemovitostí, včetně venkovních prostor. Zda konkrétně multifunkční hřiště bude předmětem uznatelných nákladů můžeme specifikovat ve chvíli, kdy bude zveřejněn harmonogram výzev a jejich podmínky. Očekáváme bližší informace na konci dubna 2015.

Odpovědět

Dobrý den, naše obec by ráda zbudovala dětské hřiště v rámci mateřské školy, jejímž zřizovatelem je obec. Je možné v roce 2015 takový projekt zrealizovat s dotační podporou? Děkuji za odpověď.

    Ano, tento druh podpory očekáváme v rámci již predikovaných výzev pro IROP 2015, které se ale ještě budou upravovat. Doporučujeme připravit se na možné vyhlášení výzvy ještě před koncem roku 2015.

KOMENTOVAT

Comment (Povinné)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jméno (Povinné)
Email (Povinné)